FOTOGALERIJA: Hercegovina blizu doigravanja! Željo se izvukao 3 minute prije kraja! Bakir Hota prevezen u bolnicu

Datum objave: 27.03.2024   Broj čitanja: 2326
Fantastična utakmica Hercegovine u Grudama protiv Željezničara završila je 2:2!

Oko tisuću navijača okupilo se u dvorani Bili Brig, i uistinu su navijači bili onaj dodatni igrač svoje Hercegovine, a to već postaje tradicija.

Krenimo redom.

Na terenu, iskusni strateg Marin Ćorluka dobro je postavio momčad koja je morala biti stalno u pokretu jer je Željo cijelu utakmicu igrao s golmanom igračem. I Hercegovina je igrala perfektno obranu. Dejo Rašić zaustavljao je ono što nisu igrači, a onda se kvalitetna obrana brzo transformirala u ubojiti napad. Zvone Ćavar pogodio je za vodstvo od 1:0 u jednoj od prilika. Još je i Ante Ćorluka digao svoje Gruđane na noge kad je zatresao gredu, a cijelu utakmicu Čarli je davao sve od sebe kreirajući igru, ali i izmučivši vratara gostiju šutevima, osobito iz prekida.

A jedan nalet Želje u prvom poluvremenu rezultirao je nes(p)retnom reakcijom Ćavara koji se opet upisao u strijelce, ali ovog puta na pogrešnoj strani, pa je došlo do izjednačenja 1:1.

Hercegovina pak nije padala. Za 2:1 pogodio je Ivan Buba Ivanković i digao grudske tribine još jednom na noge, a s vodstvom se otišlo i na poluvrijeme. I dugo je Hercegovina kontrolirala igru, no tri minute prije kraja, kad se činilo da je prije posljednjeg kola sve gotovo, Senahid Zeba izjednačuje i postavlja konačnih 2:2.

Dobar bod za Hercegovinu, rekli bismo.

Uz vrhunske navijače i izvrsnu igru i domaćina, ali i gosta, utakmicu je nažalost obilježila ozljeda Bakira Hote. 30-godišnji maestro koji je nekad bio kapetan najbolje Željine omladinske generacije u nogometu i kojeg ozljede i pehovi nikad nisu štedjeli, nažalost, opet je tema tih tužnih priča, ali ovog puta u futsalu. U Grudama je bio izvrstan i na golmanu igraču držao je konce svoje momčadi i onda spašavajući prazan gol nezgodno je doskočio i na terenu smo vidjeli tešku ozljedu noge, ono što nikad nikome ne bismo poželjeli. Grudska Hitna pomoć prevezla je Hotu prvo u Dom zdravlja Grude, a zatim i u SKB Mostar.

Zeljko, Ivanković, Ćorluka i ostali iz vodstva Hercegovine mogu biti zadovoljni igrom svoje momčadi, a sve dobro sada treba kapitalizirati protiv Brotnja za veliki uspjeh, doigravanje za prvaka Premijer lige.

FOTOGALERIJA: MNK HERCEGOVINA - ŽELJEZNIČAR