Niko Kovač juri po naslov prvaka Njemačke! Rebić opet zabio gol

U derbiju 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je na gostovanju pobijedio Borussiju Monchengladbach sa 5-1 iskoristivši kiks Borussije Dortmund koja je izgubila kod Augsburga pa sada oba sastava imaju po 54 boda.

Borussija je na polovini prvenstva imala čak devet bodova više od Bayerna, no u sedam kola drugog dijela sezone sve je prosula. Momčad iz Dortmunda još uvijek vodi, ali samo zbog nešto bolje razlike pogodaka, a upravo je gol razlika osnovni parametar u Bundesligi ako momčadi imaju isti broj bodova.

Također, Borussija će morati doći u Munchen na utakmicu protiv Bayerna što dodatno zagorčava situaciju njemačkom klubu koji je u snažnom padu, dok se Bayern nevjerojatno digao i školski odrađuje utakmice kako u prvenstvu tako i u Ligi prvaka.

Bayern je u Mönchengladbachu odigrao sjajno uzvrativši Borussijii za domaći poraz 0-3 u listopadu prošle godine. Bavarci su već nakon 11 minuta vodili sa 2-0 golovima Javia Martineza (2) i Thomasa Mullera (11). Smanjio je Lars Stindl u 37. minuti, no gosti su uzvratili s tri nova gola za uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili Robert Lewandowski (47, 90-11m) i Serge Gnabry (75).

U ranije odigranom susretu Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Hoffenheim sa 3-2, a prvi gol na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.