Neviđena demonstracija moći! HŽRK Grude pred četvrtu obljetnicu bez poraza zabile 57 golova

Ostalo je još malo do 9. studenoga 2018. godine i do četvrte obljetnice jednog nevjerojatnog niza, a radi se o posljednjem prvenstvenom porazu Gruđanki kojeg se pretpostavljamo ne sjećaju ni akterice te utakmice.

Tada ih je pobijedila Katarina 32:31, a Mostarke vjerojatno nisu ni slutile da će se spominjati kasnije u kontekstu povijesne pobjede nad najdominantnijom momčadi u povijesti bh. rukometa.

Danas su grudske rukometašice igrale protiv prošlogodišnjih viceprvakinja ekipe OŽRK Jedinstvo Tuzla. Iako se od ekipe koja je u vrhu posljednjih godina, tik do Gruda, očekivao jači otpor Gruđanke su ih pobijedile s nevjerojatnih 57:29. Da, rušile su svakojake rekorde, ali večeras je apsolutno postavljen jedan od njih. Tako su Gruđanke nakon Hadžića, zatim u gostima protiv Krivaje i Dubice, nova tri boda upisale kod kuće.

Od samog početka danas vidjelo se da Gruđanke neće imati milosti protiv Tuzlanki i već do poluvremena imale su 26:13. U Drugom poluvremenu stiglo se do nevjerojatne brojke 57. Ipak, kako uvijek valja tražiti i ono što se mora još više popraviti, grudsko rukovodstvo svjesno je da u obrambenom redu nije sve najbolje funkcioniralo jer je primljeno 29 golova.

Igračicom utakmice iz HŽRK Grude proglašena je Amanda Marić, dok je kod OŽRK Jedinstvo Tuzla to Renata Petrović.

U idućem kolu HŽRK Grude gostuje kod novog premijerligaša ekipe Hrasnica.

Vrijedi istaknuti da je na utakmici Darjana Vukliš upisala 18 obrana, Amanda Marić zabila je 9 golova, Nikolina Čutura 13, a Lejla Kasumači ih je sve nadmašila s 14 golova.

Vrijedi istaknuti da je igrano i 2. kolo Prve lige Herceg Bosne, a Gruđanke su pobijedile Katarinu 38:30.