FOTOGALERIJA DRAME: Posušani napravili domaću atmosferu, Grude slavile!

Kada se krajnji rezultat pogleda, prosječan pratitelj bi rekao da su Grude bez previše muke stigle do pobjede nad Posušjem, no bilo je itekako teško.

Vjerojatno ključan trenutak utakmice bila je trica Ivana Šuška 7 minuta prije kraja kojom su Grude povele 55:54, do kraja Galić i Andrijanić samo povećavaju prednost, premda ni tada nije bilo lako jer su domaći igrači imali i promašaja. Ali, utakmica je bila prelomljena.

Početak iz snova za Posušje. Prva četvrtina dobivena je 12:19, a Gruđani, iako je bio najavljen dolazak velikog broja 'Poskoka' ipak nisu vjerovali da će se tako gromoglasno uzvikivati ime gosta u dvorani Bili Brig pa je i to malo sve zateklo.

Već u nastavku utakmice Gruđani preuzimaju konce, te u posljednjim minutama poluvremena smanjuju vodstvo Posušja na samo 4 koša prednosti. Ako se uzme u obzir da je Posušje u jednom trenutku imalo 14 koševa prednosti, onda je jasno kako su Grude strelovito izišle iz loše situacije.

Treća četvrtina ponovno odlazi na stranu Gruda i prednost na kraju nje je tek 2 koša za Posušje.

U posljednjoj četvrtini, i malobrojni grudski navijači počeli su ustajati sa svojih mjesta i reagirati na igru svojih košarkaša, a ti impulsi se itekako osjete.

Na kraju, završilo je 63:56 za Grude, za koje su uspješni bili Ivan Šušak s 18, Zlatko Galić s 12, te Nikola Andrijanić s 11 koševa.

Kod Posušja, po 14 koševa upisali su Ante Ramljak i Ante Begić, dok ih je Dominik Jukić upisao 13.

Trener Igor Jelić, te pomoćnici Brzica i Ević mogu mirnije pripremati momčad za uzvrat jer ako on i ne bude uspješan, u Grudama će se igrati odlučujuća utakmica. Premda, prednost domaćeg terena u atmosferi kao večeras i nije prednost. Na utakmicu mora doći više navijača koji će pomoći domaćem timu da se osvoji Ligu Herceg Bosne.

Uzvrat se igra u srijedu, 25. travnja, od 20.00 sati u Posušju.

Ove nedjelje, od 17.00 sati, Gruđanke dočekuju Goražde, a pobjedom bi bio potvrđen četvrti naslov prvaka države! Podržimo ih!