Gaučosi s dva gola odveli Juventus dalje! Buffon sanja zadnji veliki trofej

Bila je to još jedna klasična utakmica Stare dame. Reklo bi se, tako to rade veliki... Juventus je u prvom dijelu bio sabijen na svoju polovicu, Tottenham nizao šanse i udarce prema vratima, ali izvukao se sa samo pogotkom zaostatka kojeg je primio nakon lijepe akcije Tottenhama.

Strijelac je u 39. minuti bio vižljasti Korejac Son . Bio je to njegov 15 pogodak sezone, a zanimljivo, čak 14 je postigao u domaćim utakmicama.

Juventusa nije bilo nigdje, izgledalo je da ne mogu ništa napraviti Spursima, ali kad je u 60. minuti trener Massimiliano Allegri počeo s izmjenama, ritam utakmice potpuno se promijenio. I manje od tri minute bilo je dovoljno Juveu da okrene rezultat.

Prvo je Higuain zabio iz blizine nakon asistencije Khedire glavom u 64. minuti, a u 67. je Higuain bio u ulozi asistenta, dok je egzekutor bio njegov sunarodnjak Dybala. Odlično ga je Higuain proigrao dubinskom loptom, omaleni Argentinac izbio sam pred Llorisa i rutinirano ga matirao.

Odmah na samom početku utakmice, u prvom napadu, dogodila se sporna situacija u Juventusovom šesnaestercu. Benatia je jednu dugu loptu odnio glavom, ali je pritom pogodio vlastitu ruku. Domaćini čak nisu nešto previše ni negodovali.

Krenuo je Tottenham žustro, stisnuo Juventusa i u 3. minuti je Son malo iskosa s lijeve strane, sa nekih 7-8 metara opalio, no Buffon je obranio.

U 13. minuti nova sporna situacija u kaznenom prostoru Talijana. Eriksen je proigrao Kanea , ovaj driblao Chiellinija koji je u padu "pomeo" malo loptu rukom. Sudac Marciniak je i ovaj put ostao nijem. A samo dvije minute kasnije Kane opet u glavnoj ulozi. Dobio je finu loptu u prostoru, ušao u 16-erac Juventusa, prošao i Buffona , ali onda pogodio vanjski dio mreže.

A u 17. minuti nova sporna situacija, ovaj put u kaznenom prostoru Tottenhama. Douglas Costa je prošao Vertonghena, Belgijac je uklizao i čini se da je kontakta bilo. No ni ovaj put suci nisu reagirali!

Utakmica na Wembleyu je zaista sadržajna, a Spursi dominiraju. Tottenham je u 20. minuti sabio Juventus u njegov šesnaesterac, na kraju je jako dobro glavom pucao Son , ali Buffon je spriječio vodstvo domaćina. Bio je to jedan od ukupno pet udaraca prema Juventusovim vratima, drugi u okvir dok gosti u obje te rubrike nakon 20 minuta imaju nulu.

Nakon žustrih i zanimljivih 20-ak minuta, na sljedeću se zanimljivu situaciju čekalo 10 minuta kad je Dele Alli šutirao sa 16-17 metara, ali bio je to lak plijen za iskusnog Gigija Buffona. Neposredno prije toga dogodila se nova sporna situacija, ali ovaj put oko centra. Sona je nakon duela, u doskoku nagazio Barzagli , nije izgledalo da ima namjere, ali je Son uzvratio. Srećom po njih, suci nisu vidjeli njihov mali okršaj.

U 35. minuti pao je i prvi žuti karton. Alex Sandro dobio ga je za start na Trippieru.

Vrlo blizu vodstva bio je Tottenham u 38. minuti. Akcija nalik onoj iz treće minute, Son je primio sjajnu loptu u međuprostoru, sjurio se u šesnaesterac no lopta je prohujala kraj vratnice. Ali što nije uspio u 38., pošlo mu je za nogom u 39.! Eriksen je sjajno pronašao Dele Allija čiji šut u zadnji tren blokira Chiellini, ali se lopta odbija na desnu stranu do Trippiera koji je ubacio kroz srce Juventusove obrane, Son je ostao sam i nečuvan na drugoj strani i zabio za vodstvo Tottenhama 1:0.

Praktički u sljedećem napadu mogao je Juventus izjednačiti, ali je Pjanićev šut s vrha šesnaesterca prošao malo pokraj vratnice. Isti je igrač u 44. minuti požutio nakon neopreznog starta.

U nastavku je Juventus nastavljao skupljati - opomene. Benatia je nakon nervozne reakcije upisan u bilježnicu suca Marciniaka u 49. minuti, a Chiellini u 53. Raspištoljio se poljski djelitelj pravde s kartonima u drugom poluvremenu. Nakon dva Juventusova igrača, žuti je dobio i Dele Alli zbog neopreznog starta.

Massimiliano Allegri u 60. minuti povukao je prvi potez, umjesto Matuidija uveo Asamoaha , a odmah potom i Lichtsteinera umjesto nervoznog Benatije. Krenuo je Juventus po izjednačenje i nagrađen je koju minutu kasnije. Lichtsteiner je u 64. minuti ubacio s desne strane, Khedira glavom proslijedio do Higuaina koji je iz blizine pogodio mrežu i vratio Juventus u život!

A potpuni preokret donio je Dybala samo tri minute kasnije! Izbio je Argentinac u 67. sam pred vratara Llorisa i hladno ga matirao. Velike zasluge za pogodak idu Higuainu koji je fantastično izbacio svog suigrača i sunarodnjaka u šansu.

Natjeralo je to Pochettina da se otvori jer Tottenham mora ganjati pogodak pa je u 74. minuti ušao Lamela umjesto Diera. Podigao je Tottenham razinu svoje igre u tim minutama, Chiellini je u 78. morao spašavati prilično siguran pogodak nakon što je Son probio lijevu stranu i ubacio, a Chiellini izbio u zadnji tren ispred Dele Allija. Nastavio je Tottenham s napadima, redale su se akcije pred Juveovim golom, a centimetri su Sona dijelili u 83. minuti od drugog pogotka i izjednačenja.

Allegri je u 84. minuti odlučio do kraja zatvoriti utakmicu, umjesto Higuaina je uveo Sturara, dok je domaći trener odgovorio totalnom ofenzivom i uvođenjem Llorentea umjesto Dele Allija. A u 90. minuti je Juve imao i sreće. Iako valja reći da je u trenutku ubačaja Kane bio u zaleđu, ali nije suđeno pa je Englez glavom pucao prema vratima. Lopta se odbila od vratnice, plesala po crti da bi je Juventusova obrana u posljednji tren izbila.

Inače, bio je ovo dvoboj dvije momčadi iz liga petice koje su vlasnici najdužih nizova bez poraza, računamo li sva natjecanja. nije izgubio u posljednjih 20, a Pochettinov sastav spojio je 17 utakmica bez poraza, ali ovaj je put pao.