Vlado Šola i dalje Srbiju izluđuje do bola! Pobjeđuje ih i s Crnom Gorom!

Crna Gora Vlade Šole, koja je već nakon dva kola ostala bez šansi za plasman dalje iako je igrala dobar rukomet, je odigrala fenomenalno prvo poluvrijeme, konstantno je bila u vodstvu.

Rukometna reprezentacija Srbije je poražena od Crne Gore u trećem kolu grupe C Europskog prvenstva rezultatom 30:29 i na taj način je ispala s natjecanja.

Crna Gora Vlade Šole, koja je već nakon dva kola ostala bez šansi za plasman dalje iako je igrala dobar rukomet, je odigrala fenomenalno prvo poluvrijeme, konstantno je bila u vodstvu, u nekoliko navrata imala i plus tri, no nakon 30 minuta imala je samo minimalnu prednost rezultatom 15:14.

Početkom drugog poluvremena Srbija je povela sa 18:17, a dobila je veliki vjetar u leđa nakon isključenja golmana Crne Gore Nebojše Simića.

No, Crnogorci su tada zaigrali kao u transu, preokrenuli, a u 49. minuti su igrači koje s klupe vodi Vlado Šola stigli do prednosti od 23:20.

U 59. minuti Srbija je izjednačila na 28:28 pogotkom Nemanje Ilića, a potom je u narednom napadu golman Vladimir Cupara obranio zicer Radojici Ćepić.

No, u finišu je Vuko Borozan pogodio za 29:28, Bogdan Radivojević je šest sekundi prije kraja pogodio za 29:29, a potom je Nemanja Grbović u posljednjoj sekundi pogodio za konačnih 30:29 i to je značilo da uz Crnogorce i Srbijanci idu kući već nakon grupne faze.

U drugu grupnu fazu su prošli Mađari i Islanđani koji će večeras u 20:30 sati odlučiti ko će u grupu I prenijeti koliko bodova.