Pelet se može naći po cijeni manjoj od 500 maraka

Razlog pada potražnje može biti i taj da su se potrošači ranije opskrbjeli peletom.

Na tržištu peleta u Republici Srpskoj došlo je do pada potražnje, a u istočnim djelovima Srpske i do osjetnog pada cijene tog proizvoda, izjavio je danas Srni tajnik Udruženja šumarstva i drvoprerade u Gospodarskoj komori Republike Srpske Igor Andrić.

"Uzroci pada tražnje jednim dijelom mogu biti i ti što je u tijeku ljetna i sezona godišnjih odmora, kada ljudi imaju neke druge prioritete i ne razmišljaju o peletu", naveo je Andrić.

Prema njegovim riječima, razlog pada potražnje može biti i taj da su se potrošači ranije opskrbjeli peletom.

Andrić je rekao da su cijene peleta različite u pojedinim dijelovima Srpske, te naveo da su banjalučkoj regiji cijene relativno na istoj razini kao predhodnih mjeseci, da nije bilo znatnijeg pada, možda do 10 KM ili do 20 KM po toni.

"Okvirno, cijene se kreću od 510 do 540 KM po toni. U istočnom djelu Srpske primijetna je veća ponuda peleta, dok je potražnja manja zbog manjeg broja stanovništva i u tim područijima je osjetniji pad cijene. Pelet se može naći po cijeni ispod 500 KM po toni", naveo je Andrić.

On je upozorio kupce peleta da budu pažljiviji kada su u pitanju cijene, jer na tržištu ima dosta vrsta, pa i onog koji nije certificiran i ne podliježe standardu kvaliteta i koji je jeftiniji, a to može biti i "mač sa dvije oštrice".