U FINALU TIHALJINA I GRUDE ZAPAD, DVIJE EKIPE POKAZALE ZNANJE, STRAST, ŽELJU... UZ NAVIJAČE KAKVE DANAS RIJETKO TKO IMA

Liga mjesnih zajednica općine Grude stigla je do samoga kraja! Nakon dramatične, neponovljive večeri večeras ćemo saznati hoće li Tihaljina nakon 9 godina ili Grude Zapad prvi put u povijesti dignuti titulu prvaka.

Međutim, i jedna i druga ekipa svojom srčanošću i zalaganjem pokazale su da zaslužuju večeras igrati završnicu, a onda što bude.

Izvješće ćemo početi s juniorima

Grude Centar - Donji Mamići 2:2 (6:4)

I kod juniora krenulo je dramom između Grude Centra i Donjih Mamića. Centar je poveo golom Antonija Ćorluke i činilo se kako pobjeda neće doći u pitanje, međutim Mamići su odlučili zaigrati na sve ili ništa. Izjednačili su do kraja prvog poluvremena golom Ivana Kature. Uslijedili su napadi Centra koji su urodili plodom i rezultatom 2:1 preko Ivana Vlašića. A onda na scenu stupa Stipe Alpeza i donosi novo izjednačenje svojoj momčadi. Bila je to uvertira u penale. Čim se krenulo s udarcima Jakov Boban je začarao mrežu Centra i nakon dva prva promašaja igrača Mamića, bilo je jasno tko je novi finalist. Grude Centar je slavio ukupnim rezultatom 6:4 i sebi osigurao kartu za juniorsko finale

Sovići/Gorica - Dragićina 4:1

Koliko god nevjerojatno zvučalo, sinoć je odigrana i jedna utakmica koja nije otišla na penale ili mirisala na penale. Iako se Dragićina dobro postavila na terenu, protiv ekipe čija igra miriše na ona slavna vremena "Tulipana" i tri naslova u nizu jednostavno nije išlo. Mrežu Dragićana prvo je načeo Petar Bušić, Petar Čuljak povećao je vodstvo, a za 3:0 pogodio je Karlo Vlašić. U nastavku utakmice Sovići/Gorica nastavili su gdje su stali pa je Karlo Vlašić zabio i drugi pogodak. Dragićina je smanjila rezultat preko Adama Bandića. Sovići/Gorica tako će večeras igrati finale protiv Grude Centra, dok će se za treće mjesto boriti Donji Mamići i Dragićina.

I onda su uslijedili seniori. Već na prvoj utakmici tribine su bile prepune navijača.

Tihaljina - Ružići 2:2 (7:6)

Tihaljina je bolje otvorila susret, vodstvo momčadi donio je Luka Ančić, a kad je na 2:0 povećao Tomislav Primorac činilo se kao da će utakmica proći bez drame. Međutim, stari lisci iz Ružića odlučili su pokvariti slavlje i pokazati zašto su posljednjih godina među najboljim momčadima lige. Prvo Mate Bandić sjajno nadtrčava na jednu loptu i zabija za smanjenje rezultata 2:1, a onda Ivo Bandić ponovno pokazuje klasu i zabija izvrstan gol za 2:2 svoje momčadi. Do kraja utakmice igralo se opreznije, svjesni i jedni i drugi da su penali lutrija pa neka pobijedi bolji. I pristupilo im se. Za Ružiće je prvo zabio Ivo Bandić. A onda, prvi udarac za Tihaljinu promašio je igrač utakmice i jedan od najboljih igrača lige Tomislav Perić. A onda slijede sigurni pogoci Augustina Mlinarevića i Ivana Logare za Ružiće, a za Tihaljinu Ivana Perića, Ljube Ančića. U četvrtoj seriji, Ante Mlinarević koji je srčano, pod ozljedom odigrao meč maši udarac, a stvari na početak vraća Jure Primorac. U petoj seriji za Ružiće je sigurno još jednom pogodio Mate Bandić, a za Tihaljinu Luka Ančić. I onda slijedi raspucavanje. Ivo Bandić ne uspjeva još jednom savladati sjajnog Josipa Mijatovića. Na kraju, loptu uzima kapetan Tomislav Perić, tribine su proključale. Poznati zalet grudskog Benzeme i ovjera ulaska u finale nakon 9 godina, za neviđeno slavlje Tihaljine i povratka starih aseva na mjesto na kojem su pomalo zaboravljene 2013. ispisali povijest.

Grude Zapad - Gorica 5:2

Iako rezultat na prvu tako ne sugerira, bila je ovo fantastična i izuzetno teška utakmica ekipa koje su pokupile simpatije mnogih. Grude Zapad ušao je u svoje premijerno finale i Vrućice, Vrilo, gornje Grude... pokazali su kako se navija i bodri svoje. Počelo je odlično za Zapad kada je sjajni Ivan Tolić smjestio loptu iza leđa vratara Kapurala. Ubrzo je Frano Čale pogodio za 0:2 na poluvremenu, a kada je Hrvoje Zorić istražio jedan sprint za loptu koja je već bila "na parkingu" bilo je jasno da Zapad ovo neće tek tako pustiti. U nastavku utakmice na 0:3 povećava Josip Tolić koji je podigao atraktivnost lige na još veću razinu kada je asistenciju Nikole Kozine pretvorio u gol petom. Međutim, Gorica se onda budi, svjesna da se nema što izgubiti, a za finale se igra svaki dan. Prvo Nikola Polunić smanjuje na 3:1, a onda fantastični Ante Paradžik i na 3:2, i utakmica je 7 minuta do kraja bila u egalu. Međutim, Grude Zapad svjestan je da je ovo bila prilika života. Gabrijel Šimić se poput hobotnice razbacao na golu, a igru s golmanom igračem vreba stari vuk i igrač utakmice od sinoć Nikola Kozina. Nakon što je presijekao jedan napad Kozina pogađa za 2:4, a već je tekla posljednja minuta i bilo je jasno da preokreta više nema. Gorica je pokušala još jednom, međutim Zapad siječe još jednu loptu, a Blaž Čale koji tek ima napuniti 17 godina "leti" do gola protivnika s loptom i gađa nebranjenu mrežu za povijesno slavlje Grude Zapada, najmlađe ekipe u finalima!

Iako su prolazak u polufinale Tihaljina i Grude Zapad slavili do ranih jutarnjih sati očito je to bio izvrstan recept, pa su isto ponovili i prošle noći.

Danas će se staviti točka na i jednog od najboljih, lokalnih natjecanja koje je još jednom pokazalo svoju draž, a najbolje od svega da su u finalu ekipe koje su uistinu to i zaslužile i koje imaju takvu podršku s tribina da ih je užitak pratiti! Dečki, pozornica je vaša, sretno večeras i kako god završilo Ligu mjesnih zajednica općine Grude 2022. učinili ste nezaboravnom, a igralište kod Srednje škole, na kojem se vjerojatno posljednji put igra ovo natjecanje, ponosnim malonogometnim hramom.