Kalinić za pobjedu Hajduka! Dinamo mijenja Kopića Hercegovcem!?

Nogometaši Hajduka savladali su Dinamo rezultatom 1:0 u najvećem hrvatskom derbiju i tako Prvu HNL uveli u nezapamćenu dramu u kojoj se tri kluba bore za titulu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u manjoj ofanzivi Hajduka, ali i dvije dobre šanse za Dinamo koji je bio nešto konkretniji. Bez golova otišlo se na odmor.

U 63. minuti vidjeli smo jedini gol na utakmici. Iskusni napadač i bivši reprezentativac Hrvatske Nikola Kalinić lijepo je pogodio lijevom nogom za vodstvo Splićana i erupciju oduševljenja vatrenih navijača na Poljudu.

Najbolju šansu za Dinamo promašio je u 79. minuti Marko Tolić koji je vodio loptu do ruba šesnaesterca, a onda šutirao tik pored lijeve stative golmana Lovrea Kalinića.

Ostalo je 1:0 tako da imamo tri kluba u četiri boda na vrhu HNL-a.

A Željku Kopiću se u Dinamu trese klupa već dulje vremena, ali ga je plan pustiti da završi sezonu. Kao mogući nasljednik spominje se rođeni Mostarac Sergej Jakirović, tvorac bh. čuda, rekordera Zrinjskog.