Kauboji nakon Srbije i Ukrajine imaju priliku srušiti i Crnu Goru

Francuska je pobijedila Srbiju (29:25) u Mađarskoj i s maksimalne tri pobjede izborila drugi krug Europskog prvenstva, a time je pomogla i Hrvatskoj da izbori ovu fazu natjecanja.

Hrvatskoj je nakon rušenja Ukrajine trebala pobjeda ili remi Francuske u okršaju protiv Srbije, a od rane faze susreta bilo je jasno da Srbi ne mogu do senzacije. Francuzi su pokazali snagu i potpuno nadigrali Srbiju, koja je u prvom poluvremenu zabila samo sedam golova.

Srbija je uspijevala održavati pristojnu razliku tijekom prvih 15 minuta kada su Francuzi vodili s 9:4, ali od 17. minute pa skoro do samog kraja prvog dijela, na terenu je trajala apsolutna dominacija rukometne velesile. Srbi su u tom periodu zabili samo dva gola i na odmor su otišli uz zaostatak od devet golova (16:7).

Francuska je nastavila u istom ritmu i tijekom drugog dijela, a onda je pred sami kraj Srbija uspjela napraviti dobru seriju i zaostatak od 10 golova smanjiti na pristojnih četiri gola razlike (29:25).

Sjajne Francuze su predvodili Mahe sa šest i Mem s pet golova, dok je u redovima Srbije prvo ime bio Radivojević sa sedam golova, a pratili su ga Marsenić i Kukić s po četiri gola. Interesantno, jedan gol za Srbe zabio je i golman Ivanišević.

Hrvatska u drugi krug ne prenosi bodove, dok će Francuzi prenijeti dva. Ove dvije ekipe će stvoriti novu grupu s dvije najbolje ekipe iz skupine A (Danskom i Crnom Gorom) i iz skupine B (za prolaz se bore Island, Mađarska i Nizozemska, čak i Portugal ima neke teoretske šanse, a tko će ići dalje saznat ćemo u utorak). Hrvatska će naredni susret igrati u četvrtak (20. siječnja) protiv Crne Gore.