Emir Tiro objavio plan rušenja Milana Bandića

Emir Tiro, u hrvatskoj javnosti poznatiji kao Goran Beus Richembergh, složio je detaljan plan za rušenje Milana Bandića.

 

Međutim, kako baš nije intelektualno vješt da uspješno prikrije pravo ime i prezime, a ono je naslijeđeno od oca iz Armije RBiH kojeg se sumnjiči za ratne zločine, tako nije ni vješt u čuvanju strategije kojom planira srušiti Bandića.

 

Objavu zastupnika GLAS-a, sina osumnjičenog za ratne zločine nad nebošnjačkim stanovništvom, prenosimo u cijelosti:

 

"Nisam Zagrepčanin ali radim u Zagrebu i stanje u Zagrebu je važno za čitavu Hrvatsku. Kad se pobijedi Milan Bandić i dokine njegov klijentelistički i koruptivni model upravljanja gradom, to će biti promjena paradigme koja može omogućiti ozbiljne promjene na bolje u čitavoj Hrvatskoj. Zato se Zagreb tiče i svih nas koji ne živimo u njemu. Aktivistički krug koji organizira prosvjede protiv Milana Bandića ne razumije temeljnu stvar: njega se može srušiti samo na izborima i uspješno ga može potisnuti samo protukandidat/kinja koji će uspjeti uvjeriti većinu birača (a ne samo aktiviste) da je u stanju upravljati velikim gradom u korist građana. To je, dakle, prvorazredni politički projekt i nemoguće ga je realizirati bez političkih stranaka, njihovih aktivista i političara. U to smo se do sada mogli uvjeriti bezbroj puta, od protesta u Varšavskoj pa do kina Europa, kad se unatoč velikoj energiji nije uspjelo napraviti ništa. Pristup koji isključuje političke stranke i političare, koji je opet na djelu, osuđen je na propast i zapravo ide u korist Milanu Bandiću. Samo koncentrirana politička akcija, a to je pokazala kandidatura Anke Mrak Taritaš 2017., ima ozbiljne šanse za uspjeh", piše Beus Richembergh.

 

Iznio plan što bi trebalo napraviti

 

Pa nastavlja s planom.

 

"Dakle, a) potrebno je ustanoviti što širu koaliciju političkih stranaka, nestranačkih inicijativa i uglednih i stručnih građana koji su suprotstavljeni Bandiću i njegovoj mreži. Oporbeni zastupnici u Skupštini moraju biti dio tog projekta jer oni znaju najviše. Tu mjesta ekskluzivizmu i taštinama umišljenih veličina ne smije biti;

 

b) utvrditi zajedničku programsku platformu s 5-10 ključnih točaka na kojima bi se promijenila paradigma upravljanja gradom. Definirati realan okvir na pitanjima oko kojih se može postići konsenzus i ne inzistirati na krajnjim rješenjima jer za njih je nerijetko potrebna pomoć struke ili mišljenje građana kojih se to tiče (javne rasprave);

 

c) odlučiti o konkretnoj osobi koja će biti kandidat/kinja platforme za gradonačelnika/cu, dakle lider i personifikacija promjena;

 

d) dogovoriti zajedničku listu za Skupštinu i mjesnu samoupravu. Taštine ostaviti doma, ako ne može drugačije onda listu poredati ždrijebom. Mjesta ima za sve dobronamjerne i na listama za vijeća gradskih četvrti;

 

e) definirati konkretan dinamički plan pretkampanje sa svim sadržajima (protesti, tribine, kvartovske akcije, fundraising kampanje...)

 

f) ustanoviti plan promjena (najvažnije poteze i odluke oko kojih platforma može postići konsenzus) koje će biti poduzete u prvih 6 mj., prvoj i drugoj godini mandata kako bi se nakon izbora moglo odmah pristupiti poslu", piše.

 

Odluka je na građanima Zagreba

 

U zaključku kaže kako je sve na kraju na stanovnicima Zagreba.

 

"Tko god misli da se protestima jednom mjesečno na Trgu, na kojima 'nema mjesta političarima i strankama' može postići bolje i više, taj stvarno nema ozbiljne namjere, a ni ozbiljne šanse da išta mijenja.

 

Promjene mogu i moraju osigurati Zagrepčani. A mi drugi možemo pomoći ako nas trebaju.


Zagrepčani, sretno", zaključuje zastupnik.